Whatsapp Sohbeti BaşlatFKM (Felaket Kurtarma Merkezi)

Felaket Kurtarma Merkezi (Disaster Recovery Center, DR Center), bir organizasyonun kritik iş süreçlerinin felaket durumlarında mümkün olan en kısa sürede kurtarılması için oluşturulan bir sistemdir. Bu merkez, verilerin yedeklenmesi, işletmeye devam etme planlarının uygulanması ve mümkün olan en hızlı şekilde işletmenin tekrar çalışmasını sağlamak için gereken tüm kaynakları (personel, teknolojik cihazlar, yazılımlar) barındırır. Felaket kurtarma merkezi, işletmelerin mümkün olan en kısa sürede işletmelerine devam etmelerini ve verilerin kaybının minimum seviyede tutulmasını sağlar.


ÜSTÜN BULUT TEKNOLOJİSİ

FKM (Felaket Kurtarma Merkezi) Avantajları

Sizin ve şirketiniz için sıfıra yakın veri kaybı, fast failover ve siber saldırılara karşı güçlü koruma gibi avantajlarının yanı sıra süreci planlamak, sağlamak ve yönetmek için uzmanlarımız tarafından destek hizmetler elde edersiniz.
  • Ölçeklenebilirlik Bulut esnekliğinden yararlanın

  • Maliyet Verimliliği Alt yapı için ön sermaye giderlerine son

  • Daha Düşük Kesinti Süresi Veri kaybı risklerini azaltın

  • Karmaşıklığı Azaltın Uzmanlarımız stratejinizi belirlerTeklif Formu
Size yardımcı olmak için buradayız! Sadece bir kaç detay sonrasında "FKM (Felaket Kurtarma Merkezi) Hizmeti" ile ilgili teklif talebinize yanıt verebileceğiz.
Teklif Talebi Gönder

FKM Çözümleri Özellikleri

Doğal afet, elektrik kesintisi veya iş sürekliliğini etkileyen başka bir felaket durumunda yük devretme sağlamak için fiziksel veya sanal sunucuların sağlayıcı tarafından çoğaltılmasını ve barındırılmasını içerir.
Yedekleme ve Geri Yükleme
Felaket kurtarma merkezi, işletmenin kritik verilerinin yedeklenmesini ve felaket durumunda hızlı bir şekilde geri yüklenmesini sağlar.
İşletmeye Devam Etme Planları
Felaket durumunda, DR merkezi işletmeye devam etme planlarını uygular ve işletmenin en hızlı şekilde tekrar çalışmasını sağlar.
Teknolojik Cihazlar
Felaket kurtarma merkezi, verilerin yedeklenmesi ve geri yüklenmesi için gereken tüm teknolojik cihazları (sunucular, depolama cihazları, yedekleme sistemleri) barındırmalıdır.
Erişim
Felaket kurtarma merkezi, işletmenin verilerine her zaman erişebilmeli ve verilerin yedeklenmesi ve geri yüklenmesi süreçlerine hızlı ve güvenli bir şekilde erişmelidir.
Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz ile ilgili sıkça sorulan soruları bu alandan görüntüleyebilirsiniz. Hala sorularınız var ise iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.


Bulut felaket kurtarma terimi, işletmelerin uygulamaları, kaynakları ve verileri bir bulut ortamına yedeklemek amacıyla uyguladıkları stratejileri ve hizmetleri ifade eder.

Altyapımızda internet erişimlerimiz 2x10G Turkcell , 2x10G TTI, 2x10G Telecom Italia, 2x10G Superonline ve 2x10G Vodafone ISP'leri üzerinden sağlanmaktadır. Sunucunuza erişim en hızlı rota üzerinden operatör otomatik seçilerek olmaktadır. Olası bir erişim sağlayıcısında kesinti yaşanması durumunda trafik otomatik olarak alternatif operatörlere kaymaktadır. Elektrik, iklimlendirme ve network sistemleri verimerkezinde 2N+1 aktif yedekli olarak planlanmış olup diğer yandan verimerkezinde bulunan su baskını, yangın algılama ve engelleme sistemleri hizmetin kesintisiz olmasını mümkün kılmaktadır.
BİZE ULAŞIN
DataKobi Cloud çözümleri ile işinizi büyütmeye başlayın.
Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

0 312 945 36 42 WhatsApp Sohbeti Başlat

İletişim Formu
Size yardımcı olmak için buradayız! Sadece bir kaç detay ile mesajınıza yanıt verebileceğiz.
Formu Gönder